Szenc és környéke Mária-tisztelő hívei autóbusszal zarándokoltak Bacsfa-Szentantalra, hogy részt vegyenek a Boldogságos Szűz Mária kegyképének vérrel való könnyezése 311. évfordulója alkalmából rendezett búcsúi ünnepségen.
A hagyomány szerint a kegykép 1715. június 19. és 23. között négy alkalommal könnyezett vérkönnyeket. A csodás esemény során felfogott vérkönnyeket kendőcskében őrizték meg, és az ereklyét a korabeli tanúk – hívek, szerzetesek és papok – jelenlétében tisztelet övezte. A könny-ereklye ma is a kegyhely egyik legbecsesebb kincse, amelyet a zarándokok megtekinthetnek és tisztelettel megcsókolhatnak.
Az ünnepi búcsúi szentmise 18 órakor kezdődött. A főcelebráns Székely János, a Szombathelyi Egyházmegye püspöke és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke volt. A szentmisét szentségi körmenet követte, amelyen a több száz zarándok és a szép számban jelen lévő papság vett részt.
Az ünnepség a templomban szentségi áldással és egyházi énekekkel zárult, majd a hívek számára lehetőség nyílt a könny-ereklye tiszteletére és a kegykép közeli megtekintésére.
fotó: szenc.sk/Duray Rezső