Ünnepi szentmisét mutatott be 2026. június 23-án, Keresztelő Szent János születése ünnepének vigíliáján Bábel Balázs a zombori kármelita Szent István király-templomban.
A liturgia során a hívek külön imádságban kérték Isten kegyelmét Sztnatity Tamás Gellért kármelita szerzetes boldoggá avatásának ügyére. Az ünnepi alkalom így nemcsak a keresztény hagyomány egyik jelentős ünnepéhez kapcsolódott, hanem egy helyi kötődésű szerzetes emlékének és példájának megőrzéséhez is.
A szentmisén részt vett Fazekas Ferenc, a Szabadkai Egyházmegye püspöke is, aki együtt imádkozott a jelenlévő papsággal és hívekkel.
Az ünnepi szertartás a vajdasági katolikus közösség számára a hitben való megerősödés és az egyházi összetartozás szép tanúságtétele volt.
fotó: Kalocsa Belvárosi Plébánia FB oldala