Keresztelő Szent János születésének főünnepén diakónusszentelést tartottak a székesfehérvári Szent István király-székesegyházban. Az ünnepi szentmisén Spányi Antal megyéspüspök diakónussá szentelte Egyed Viktort, aki a jövőben a Székesfehérvári Egyházmegye szolgálatát végzi.
A liturgián jelen volt és koncelebrált Martos Balázs Levente püspök, a Központi Papnevelő Intézet rektora, a szeminárium elöljárói és tanárai, valamint az egyházmegye papjainak jelentős része.
Homíliájában Spányi Antal püspök a diakónusi szolgálat lényegéről beszélt. Arra buzdította az új szerpapot, hogy legyen az imádság és a hit embere, aki életével Krisztusról tesz tanúságot. Kiemelte: Isten soha nem hagyja magára azt, akit meghívott a szolgálatra, és kegyelmével mindig megerősíti küldetésében. Mint fogalmazott: a szolgálat nem pusztán feladatok teljesítése, hanem az élet odaadása másokért.
A szentmise végén a megyéspüspök köszöntötte papi jubileumukat ünneplő paptestvéreit is. Külön megköszönte Varga János kanonok pappá szentelésének 65., valamint Kutschi András címzetes prépost pappá szentelésének 50. évfordulója alkalmából végzett hűséges szolgálatát. Az ünnepség végén a jubiláns papok közösen áldották meg a jelenlévő híveket.
fotó: Székesfehérvári Egyházmegye FB oldala